Dojazd na Kongresono


Kongresono w tym roku odbywa się na Adzie Puławskiej, przy ul. Puławskiej 37. Wejście do budynku to brama pomiędzy sklepem alkoholowym a supermarketem Carrefour (na zdjęciu). Z powodu robót drogowych na skrzyżowaniu Puławskiej i Rakowieckiej dojazd jest nieco utrudniony, tłumaczymy więc jak najłatwiej się tam dostać.

Z Dworca Centralnego: podejdź do stacji Metro Centrum, stamtąd podjedź metrem jedną stację do Politechniki (kierunek Kabaty). Z przystanku Metro Politechnika 05 złap autobus Z-4, wysiądź na przystanku Rakowiecka, podejdź jeszcze 300 metrów w kierunku, w którym odjechał autobus, przejdź na drugą stronę ulicy i będziesz na miejscu.

Dworzec Zachodni: możesz albo podjechać bezpośrednio autobusem 167 do przystanku Rakowiecka, albo pojechać autobusem 182, 187 lub 523 pod Politechnikę i stamtąd złapać autobus Z-4 (dalej jak wyżej).

Dworzec Wschodni: najprościej będzie pojechać autobusem 138 z przystanku Aleja Zieleniecka 01 do przystanku Rakowiecka i podążać w dół Puławską do numeru 37.

Warszawa Stadion: pojedź metrem do stacji Świętokrzyska, tam przesiądź się do pierwszej linii metra, dojedź do Politechniki, a dalej jak w pierwszej opcji.

W razie problemów polecamy skorzystać ze strony jakdojade.pl. Bilety można kupić w automatach, które są rozmieszczone przy przystankach, na dworcu, na stacjach metra, itd. W każdym autobusie i tramwaju znajdziesz również automat biletowy. Płatność kartą lub BLIK. Jest możliwość zakupu biletów także przez zewnętrzne aplikacje i skan QR kodu wewnątrz pojazdu. Niestety bilety papierowe są wycofywane z kiosków i ciężko nam polecić punkt, gdzie można zapłacić gotówką. Część automatów biletowych (na przykład te na dworcu) powinny działać na monety.

Więcej informacji na temat biletów w Warszawie można znaleźć na tej stronie: https://www.wtp.waw.pl/gdzie-kupic-bilet/

Mapa pokazująca Adę oraz jej otoczenie

Kliknij na mapę, aby przejść do Google Maps.